Connect with us

ΝΕΑ

3η θέση στο Παγκύπριο πρωτάθλημα

Tέλος στις αγωνιστικές υποχρεώσεις και στο Παγκύπριο πρωτάθλημα για την ομάδα bowling.
Διεξάχθηκε την Κυριακή η τελική φάση του Παγκυπρίου πρωταθλήματος με τις 8 φιναλίστ ομάδες .
Η ομάδα μας παίζοντας εξαιρετικά σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος και καταθέτοντας τα πάντα στον αγωνιστικό χώρο κατέκτησε την τιμητική 3ηθέση πίσω από τις ομάδες g*force (2η θέση) και navigators (1η θέση).

Έτσι μετά την 3η θέση στο τοπικό πρωτάθλημα η ομάδα μας κατέκτησε και την 3η θέση στο Παγκυπριο πρωτάθλημα κάνοντας πράξη τις υποσχέσεις του τμήματος για επαναφορά στις διακρίσεις .

Στο τουρνουά τώρα, κάνοντας 2 νίκες και 1 ήττα πέρασε σαν 2η από τον όμιλο αντιμετωπίζοντας στον ημιτελικό την ομάδα navigators και μετέπειτα πρωταθλήτρια , όπου και ηττήθηκε .
Στον αγώνα για την 3η θέση, η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα Gıants όπου και την κέρδισε σχετικά εύκολα κατακτώντας έτσι και την 3η θέση.

Το τμήμα bowling της ΑΕΛ θέλει να συγχαρεί την ομάδα Navıgator για την κατάκτηση του τίτλου.
Να ευχηθούμε σε όλο το κόσμο καλές διακοπές και πάντα με υγεία.